Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 17.09.2018 12:02:36 

     SHIH TZU      CHOVATELSKÁ STANICE   ČO OJU

AROMATERAPIE - ÚPRAVA PSŮ
   
 

Aromaterapeutická kosmetika pro zvířata Aroma Fauna, byla uvedena na trh v roce 2010
Vznikla spoluprací mezi firmou Aromaterapie Karel Hadek, výrobcem kosmetiky a firmou Aromaterapie Fauna, distributorem zajištujícím i odbornou stránku v oblasti fauny.

Aromaterapeutická kosmetika Aroma Fauna  je vyrobena ze stejně kvalitních surovin jako aromaterapeutická kosmetika Aromaterapie    Karel Hadek.    Lliší se pouze v použití rostlinných olejů, emulgátorů, vitamínů,éterických olejů a jejich použitých koncentracích.
V nabídce najdete prostředky proti parazitům vnitřním i vnějším, plísním, zánětům uší, zubnímu kameni, zápachu z tlamy,kožním ekzémům, lupům i přesušené srsti.

Přírodní kosmetika Aromafauna

Při úpravě psů se zabývám kosmetikou AromaFauna - jedná se o přírodní bylinnou kosmetiku bez chemických konzervantů, barviv a jiných přísad. Aromaterapie se dá použít u zvířat jako prevence, ale i k ošetřování základních zdravotních potíží. Účinná látka se dostane do těla přes pokožku až do krevního oběhu nebo čichem.

 • jejich použití je snadné a bez vedlejších účinků narozdíl od syntetických preparátů
 •  
 • v ČR zatím první a jedinná přírodní kosmetika pro zvířátka
 • nevysušuje kůži
   
 • pomáhá při kožních problémech a napomáhá regeneraci pokožky a srsti
   
 • působí jako prevence proti parazitům
   
 • usnadňuje rozčesávání srsti

Výhodou éterických olejů je, že působí i na psychické úrovni, mnohé z preparátů Aroma Fauny vaše zvířátko uklidní, nebo mu dodá odvahu.
Zvířata mají obdobné civilizační potíže jako lidé. Aromaterapie, rostlinné oleje, éterické oleje, bylinky, pomáhají lidem a pomáhají i zvířatům. Po ošetření aroma kosmetikou se budou cítit přirozeně. 
 

MYCÍ OLEJE - v kategorii mycí oleje naleznete sortiment preparátů pro koupání Vašich mazlíčků. Jedná se o přírodní bylinné preparáty. Naleznete zde i preparát HY-Dermal pro citlivou a problémovou pokožku nebo preparát HY-Puppy, který je vhodný pro šťeňata a jiná mláďata.

SPECIÁLNÍ PREPARÁTY - tato kategorie je zameřena především na preparáty proti parazitům. Najdete zde i odpuzovací spray Urinstop, který zabraňuje značkování území (hlavně u kocourů) nebo okusování nábytku a pod. Preparát Fauna Spot odpuzuje klíšťata, blechy i jiné parazity, při použití nemusíte mít obavy z otravy jiných zvířat či členů rodiny. Preparáty lze aplikovat i na lidi.

ÚSTNÍ PREPARÁTY - ústní preparáty jsu určené především pro preventivní ošetřování chrupu ale i k léčbě zánětů - Fauna Dentol. Pro odstranění zápachu z úst zde naleznete preparát Fauna Oral.

DEZINFEKCE - zapomeňte na savo a jiné chemické preparáty, které jsou zdraví škodlivé. V nabídce pro Vás máme připraven preparát Aroma Sanitol - vhodný pro mytí podlah a různých povrchů. Příjemná pomerančová vůně Aroma Sanitolu dokonale provoní Váš interier. Vhodný také pro čištění zvířecích pelíšků.
Fauna Desinf zničí veškeré mikroby.

HOJIVÉ PREPARÁTY - preparáty vhodné k urychlení hojení ran nebo ošetření poranění - Help Balzam. V nabídce je také Mycos balzám pro použití při podezření na plísňová onemocnění.

POTRAVINOVÉ DOPLŇKY mezi potravinovými doplňky narazíte n preparát Imuno Fauna, který posiluje autoimunitní systém Vašich mazlíčků.

PREPARÁTY NA SLIZNICE - vynikající ušní olej Fauna Otis léčí záněty a slouží i jako prevence před jejich vznikem.

 

Kosmetiku je možné si objednat na

 

 Na mytí  použijte HY – mycí oleje, které nepění a nevadí když se zcela nevyláchnou ze srsti.
Pro snadnější rozčesání srsti po umytí, mohu doporučit  Felloil tekutý vosk na srst. Vtírá se jak do vlhké srsti, tak i do suché.
Pomáhá odstranit zacuchanou srst a  matná srst se bude opět lesknout.
Na zvětšení objemu srsti je určen  Fell-Tonikum.

 
Insektin – spray je určen  proti klíšťatům a blechám, komárům....před procházkou do lesa můžete nastříkat sebe a své děti.
V boji proti klíšťatům a jiným parazitům Vám pomůže Fauna Spot který je určen pro preventivní ošetření.
Zubní kámen se tvoří i zvířatům. Postačí, pokud kápnete 2x denně  1–5 kapek oleje Fauna Dentol do tlamy. Stejnýmzpůsobemse aplikuje i Fauna Oral – olej na odstranění zápachu z tlamy.
Někteří psi často trpí na záněty uší. Tento problém pomůže odstranit Fauna Otis – ušní olej.
Na ošetření nosu při rýmě můžete použít nosní olej Fauna Rinis.
V nabídce je i balzám na ošetření tlapek Fauna Pads. Je určen pro psy, kteří hodně běhají, a v zimě chrání tlapky před agresivní solí.
Na dezinfekcí podlah, pelíšků a příbytků zvířat je určen mycí preparát Aroma Sanitol, který neobsahuje chlór, a proto nedráždí sliznice. Příjemně voní a dezinfikuje.
Na lokální ošetření je určena dezinfekce bez omývání Fauna Desinf.
Urinstop odpuzovací sprej, je určen na ošetřování míst, která chceme chránit před okusováním a značkováním. Obsahuje  pepřový éterický olej, ktrý má zajímavou vůni a  většinu zvířat odpuzuje. musíme být ale důslední v aplikaci. 
Pro háravé feny je určen spray  který  obsahuje mátu.
 
 Výhodou éterických olejů je, že působí i na psychické úrovni, mnohé z preparátů Aroma Fauny vaše zvířátko uklidní, nebo mu dodá odvahu.
Zvířata mají obdobné civilizační potíže jako lidé. Aromaterapie, rostlinné oleje, éterické oleje, bylinky, pomáhají lidem a pomáhají i zvířatům. Po ošetření aroma kosmetikou se budou cítit přirozeně.
 
 
 
 
 
 
 
     
  ÉTERICKÉ OLEJE
Éterické oleje jsou základními prostředky aromaterapie. Jsou to vonné látky, které se získávají destilací nebo lisováním  rostlin. Najdeme je v květech, plodech, listech, kůře, dřevu i kořenech.
Jsou velmi citlivé na vzduch a světlo, proto se uchovávají v dobře uzavíratelných obalech z tmavého skla.  Nikdy je nemůžee nahradit syntetickou napodobeninou. Vonné látky se v rostlinách vyskytují v nepatrném množství a jejich získávání je složité.Od toho se odvíjí i vyšší cena úměrná vzácnosti a kvalitě éterického oleje.
Nejznámějším způsobem využití éterických olejů je inhalace z aromalampy, kde dochází k odpařování pomocí hořící svíčky. Kromě inhalací éterické oleje používáme také ke koupelím, masážím, obkladům nebo k přípravě aromaterapeutické kosmetiky. Protože se však jedná o vysoce koncentrované látky ředíme je rostlinnými oleji.

 
 
 
ROSTLINNÉ OLEJE
Rostlinné oleje jsou viskózní látky, které se získávají lisováním nebo extrakcí ze semen a plodu olejnatých rostlin. V aromaterapiii se používají jako nosiče pro éterické oleje, ale i samostatně.
Pro kosmetické účely se upřednostňují kvalitní oleje lisované za studena. Rostlinné oleje mají blahodárný účinek na pokožku i celý organizmus. Složením se podobají kožním tukům, proto se do pokožky velmi dobře vstřebávají. Dostávají se do nejhlubších vrstev pokožky, odkud jsou krevními kapilárami roznášeny po celém těle. Velmi příznivě působí na pokožku i samostatně, ale mnohem výraznejších účinků lze dosáhnout, pokud je použijeme jako „nosiče“ pro éterické oleje.
 
  nahoru  

 

 

 

TOPlist