Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 17.09.2018 12:02:36 

     SHIH TZU      CHOVATELSKÁ STANICE   ČO OJU

úprava psů

 

ÚPRAVA PSŮ  -  CENÍK


Na stříhání a úpravu srsti je nutné zvykat štěně již od nejútlejšího věku. Zhruba mezi 4 až 6 měsícem by mělo být štěně poprvé symbolicky stříháno. Dospělý pes, který není zvyklý načesání a stříhání, může mít strach ze všech úkonů spojených s úpravou srsti.

 Při vyčesávání dochází k uvolňování odumřelé srsti a následnému odstranění, takže srst je „vzdušná“ a pokožka se prokrví. Štěně češeme pouze jemným kartáčem, nebo hřebenem, aby nedocházelo k poškrábání pokožky, která je u štěňátek mnohem citlivější než u dospělých jedinců. Zanedbání nebo hrubé zacházení při údržbě srsti ve štěněčím věku, má za následek strach z jakékoli fyzické manipulace, vrcholící v dospělém věku až v agresivitu.

 Pes musí být ořed stříháním důkladně vykoupaný. Nejdříve srst pročesejte a vykartáčujte, potom psa důkladně namočte a vpracujte mycí olej rozředěný v teplé vodě. Srst důkladně vypláchněte.
 Po vykoupání opatrně srst vymačkejte a psa zabalte do ručníku. Srst nikdy netřete, zvláště dlouhá srst se tím poškozuje. Pes musí být pro stříhání důkladně vysušený a vyčesaný.
 Srst psa sušte fénem, vlažným vzduchem a zároveň rozčesávejte  do rovna. Takto připravený pes se bude dobře stříhat. Špatně přípravená srst se bude hůře upravovat a na ztupení stříhacího nože, nebo nůžek stačí trocha písku v srsti.

U dobře udržovaného, pravidelně vyčesávaného, dlouhosrstého psa je v podstatě jedno, jestli bude ostříhaný nebo ne. Srst přirozené délky
 bude chránit před slunečními paprsky. Naopak, srst krátce ostříhaná dovolí lepší přístup vzduchu k pokožce a mohou se zmírnit různé kožní problémy. Pjsek se lépe udržuje čistý a téměř odpadá pracné vyčesávání.

Pravidelnou údržbou srsti lze předcházet různým kožním komplikacím.

SHIH TZU

Základním pravidlem péče o srst je pravidelné mytí a česání psa. Hustou srst výstavných jedinců pročesáváme kartáčem s kovovými zuby a speciálním hřebenem. Při objevení plstnaté srsti, srst opatrně po malých kouscích rozpleteme. Na hlavě se  chlupy svazují do gumičky v  top-knot.

Většina majitelů Shih-tzu,  preferuji kratší varianty střihu. Elegantní střih může velice zjednodušit péči o srst psa. V tomto případe se zkracují vousy  a knír  na požadovanou délku. Na temeni hlavy se vytříhává čupřina, aby chlupy nepadaly do očí. Aby se  zabránilo problémům s očima, střihají se i chlupy okolo očí.

Stříhání Shih-tzu se provádí cca jednou za tři týdny v závislosti na rychlosti růstu srsti Vašeho domácího mazlíčka. Do hygienické péče Shih-tzu taktéž patří stříhání v intimních partiích, zastřižení chloupků mezi polštářky, zkrácení drápků, čištění uší a odstranění chlupů ve zvukovodu.

Pokud potřebujete poradit, nebo Váš pejsek potřebuje ostříhat, zavolejte  777 883 893 a domluvte si se mnou  schůzku :-))

 

Úvaly u Prahy

5. května 39

 

 

 

TOPlist